Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

OKN "Wszechstronność Kryminalistyki" 31.05.2024 r.

OKN "Wszechstronność Kryminalistyki" 31.05.2024 r.

Koło Naukowe Kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Tadeusza Hanauska we współpracy z Pracownią Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Wszechstronność kryminalistyki” w dniu 31 maja 2024 r.

Kryminalistyka jako nauka interdyscyplinarna łączy w sobie wiele dziedzin nauki. Każde nowe odkrycie, osiągnięcie czy wynalazek, które może być wykorzystywane przez organy ścigania do szeroko pojętej walki z przestępczością stanowi kolejny, bardzo ważny krok na drodze rozwoju kryminalistyki. Wielość składających się na nią gałęzi sprawia zatem, iż rozwój jej można nazwać dynamicznym i nieustannym, co z pewnością czyni z niej dziedzinę wyjątkową.  
 
Tematyka konferencji otwiera perspektywę szerokiego, interdyscyplinarnego spojrzenia nie tylko na dotychczasowe, ale również przewidywane kierunki rozwoju kryminalistyki jako nauki w rozmaitych aspektach szeroko pojętych nauk sądowych, w tym w szczególności biologii, medycyny, chemii, fizyki, psychologii, psychiatrii, prawa oraz innych nauk społecznych i humanistycznych. Do udziału zapraszamy zatem zarówno studentów, jak i doświadczonych badaczy, zainteresowanych nawet pojedynczymi, szczegółowymi dziedzinami składającymi się na kryminalistykę.  
 
Tegoroczna Konferencja ma charakter szczególny, z uwagi na wypadające w tym roku dziesięciolecie naszego Koła. Dlatego w trakcie Konferencji jedna z sesji będzie poświęcona na upamiętnienie i uhonorowanie działalności Naszych Członków, którzy przez lata wspólnymi siłami tworzyli wspaniałą społeczność, zaangażowaną w rozpowszechnianie wiedzy kryminalistycznej, a także samodzielny rozwój w tym zakresie.  
 
Wydarzenie odbędzie się w dniu 31 maja 2024 roku.
 
Konferencja zostanie przeprowadzona w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Odpowiedni link do wydarzenia zostanie przesłany wszystkim Uczestnikom drogą mailową, na adres podany w stosownym formularzu.

Uczestnictwo bierne

Aby wziąć bierny udział w Konferencji, należy do dnia 29 maja 2024 roku wypełnić i przesłać formularz dostępny pod linkiem:

https://forms.office.com/e/p9QFe1p2pY

Uczestnictwo czynne

UWAGA! Przedłużono termin nadsyłania abstraktów!

Aby wziąć czynny udział w Konferencji, należy do dnia 5 maja 2024 roku 12 maja 2024 roku wypełnić i przesłać formularz dostępny pod linkiem:  https://forms.office.com/e/EdNAR2qzCC
 
Ponadto, osoby zainteresowane uczestnictwem czynnym, proszone są o załączenie w formularzu treści abstraktu.  

Abstrakt powinien zawierać: 

  • Tytuł wystąpienia; 
  • Autor(-rzy) wystąpienia, afiliacja (nazwa uczelni lub innej jednostki), adres e-mail; 
  • Objętość: od 1000 do 2000 znaków (ze spacjami); 
  • Słowa kluczowe: od 3 do 5 słów kluczowych.

Wymogi formalne

  • Czcionka: Times New Roman 
  • Rozmiar: 12 
  • Tekst: wyjustowany 
  • Interlinia: 1,5 

Czas pojedynczego wystąpienia: około 15 minut. 
 
Informacja o wynikach naboru abstraktów oraz program ramowy Konferencji zostaną opublikowane na stronie wydarzenia oraz przesłany drogą mailową, do dnia 15 maja 2024 roku.  

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail: kn.kryminalistyki@uj.edu.pl

Pliki do pobrania
png
Grafika promująca OKN "Wszechstronność Kryminalistyki"
png
Logo OKN "Wszechstronność Kryminalistyki"