Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkania z Kryminalistyką: Sprawa Stanisława Pyjasa. Cezary Łazarewicz [RELACJA]

Spotkania z Kryminalistyką: Sprawa Stanisława Pyjasa. Cezary Łazarewicz [RELACJA]

4 kwietnia 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie merytoryczne Koła Naukowego TBSP UJ im. prof. Tadeusza Hanauska, tym razem w całości zdalnie.

Spotkanie to było wyjątkowe nie tylko ze względu na formę, lecz przede wszystkim ze względu na osobę naszego gościa, którym był legendarny polski reporter Cezary Łazarewicz, autor m.in. "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" oraz "Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa" - to właśnie okoliczności śmierci tego drugiego stanowiły temat naszego spotkania. Pan Łazarewicz opowiedział nam najpierw o tym, co udało mu się ustalić podczas wielomiesięcznej lekturze akt i dokumentów sprawy oraz po dziesiątkach rozmów z osobami powiązanymi z tą sprawą, która w 1977 roku wstrząsnęła Krakowem i miejscową społecznością studencką.
 
Ostatnie pół godziny spotkania jak zwykle przeznaczone były na dyskusję i odpowiedzi na pytania uczestników spotkania.
Serdecznie dziękujemy Panu Cezaremu za wspaniałe spotkanie a wszystkim Obecnym za udział i aktywność. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez nasze Koło, w tym na najbliższym Spotkaniu z Kryminalistyką: "Wykrywacz kłamstw", czyli o badaniach poligraficznych, podczas którego o poligrafie opowie nam dr Marcin Gołaszewski, Prezes Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych.