Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkania z Kryminalistyką: "Daj Pan próbkę" - dr Dariusz Wilk [RELACJA]

Spotkania z Kryminalistyką: "Daj Pan próbkę" - dr Dariusz Wilk [RELACJA]

7 marca 2024 r. odbyło się pierwsze w tym semestrze spotkanie merytoryczne Koła Naukowego TBSP UJ im. prof. Tadeusza Hanauska.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania wystąpienia Opiekuna naszego Koła, dra Dariusza Wilka pt. "Daj pan próbkę, czyli o sposobach uzyskiwania materiału porównawczego", podczas którego omówione zostały metody pozyskiwania różnego rodzaju materiału porównawczego: ich wady i zalety, dopuszczalność z perspektywy prawa do prywatności i ochrony jednostki w procesie karnym, a także przykładów ich zawodności. Na końcu Pan Doktor omówił regulacje dotyczące pozyskiwania materiału porównawczego w Stanach Zjednoczonych.

Po wykładzie odbyła się dyskusja, podczas której Pan Doktor udzielił odpowiedzi na pytania zadawane przez Uczestników spotkania.

Po spotkaniu merytorycznym odbyła się integracja, podczas której mieliśmy okazję spotkać się z nowymi Członkami naszego Koła. Dodatkową atrakcją był quiz wiedzy kryminalistycznej, którego Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy zdobyli wiedzę o jedynych należytych środkach transportu i garderobie dominującej w naszej Pracowni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Obecnym za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez nasze Koło, o których informacje pojawią się już wkrótce!