Podsumowanie konkursu przedmiotowego 2023/2024

25 stycznia 2024 roku odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla Finalistów oraz Laureatów tegorocznego konkursu przedmiotowego z kryminalistyki organizowanego przez Koło Naukowego Kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Pracownią Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zdających w tym semestrze kryminalistykę na naszym Wydziale.

W tym roku konkurs przedmiotowy różnił się częściowo od edycji z poprzednich lat. Tak jak zawsze składał się z dwóch etapów, jednak tym razem w I etapie, który odbył się 12 stycznia, 75 uczestników musiało zmierzyć się z 35 pytaniami wielokrotnego wyboru z zakresu materii wykładowej, ćwiczeniowej oraz 10 postów konkursowych przygotowanych przez członków Koła oraz z opisem odcisku palca. I etap stojący na niezwykle wysokim poziomie wyłonił 17 finalistów, którzy 19 stycznia stanęli przed zadaniem rozwiązania 4 kazusów (w tym 3 filmowych) dotyczących tematyki królowej kryminalistyki, czyli oględzin.

Różnice między Uczestnikami II etapu były naprawdę niewielkie, a każdy z nich znakomicie zaprezentował swoją wiedzę, jednak Laureatów mogło być tylko trzech, a zostali nimi:

• I miejsce – Tymoteusz Polek,
  • II miejsce – Wiktoria Bobińska,
  • III miejsce – Karolina Ziajka.

Serdecznie gratulujemy!

W trakcie wręczenia nagród Kierownik Pracowni prof. Józef Wójcikiewicz oraz Opiekun Koła a także adiunkt w Pracowni dr Dariusz Wilk zgodnie wyrazili podziw dla wszystkich Uczestników Konkursu i gorąco pogratulowali Finalistom oraz Laureatom osiągniętych wyników.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali niezwykłe nagrody rzeczowe, w tym najnowsze wydanie „Ekspertyzy Sądowej”, „Nowoczesne metody fizykochemii kryminalistycznej w procesie karnym” autorstwa dra Dariusza Wilka, „Przesłuchanie podejrzanego. Studium prawne i kryminalistyczne” dr Olgi Mazur oraz gadżety Aresztu Śledczego w Krakowie, a także torby bawełniane Koła Naukowego Kryminalistyki. Ponadto wszyscy Finaliści otrzymali pendrive’y i linijki kryminalistyczne od Patrona konkursu firmy Stanimex, a także długopisy Rady Kół Naukowych UJ. Serdecznie dziękujemy Pracowni, firmie Stanimex oraz Radzie Kół Naukowych UJ za wsparcie naszego konkursu!

Ponadto osiągnięte przez Finalistów rezultaty pozwoliły im na zaliczenie konkursem całego kursu z kryminalistyki – gratulujemy!

Wyniki ostateczne konkursu przedmiotowego 2023-2024