Wykład mgr. Stanisława Rabczuka i Wigilia Koła

14 grudnia 2023 r. odbyło się kolejne w tym roku akademickim spotkanie merytoryczne Koła Naukowego UJ im. prof. Tadeusza Hanauska.

Tym razem mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać referatu mgr Stanisława Rabczuka - doktoranta w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikanta adwokackiego, członka Izby Adwokackiej w Warszawie, pt. "Co Policja robi na Facebooku Wykorzystywanie mediów społecznościowych przez organy ścigania w Polsce". Podczas spotkania Prelegent przedstawił nam wyniki swoich badań dot. realiów wykorzystywania dowodów z mediów społecznościowych przez Policję i Prokuraturę oraz przeszkód i problemów z tym związanych, w szczególności w zakresie pozyskiwania i zabezpieczania tego typu dowodów oraz ich wiarygodności w procesie sądowym.

Po spotkaniu Członkowie naszego Koła udali się na wspólną wigilię, którą swoją obecnością zaszczycili: prof. Józef Wójcikiewicz, prof. Violetta Kwiatkowska-Wójcikiewicz, kpt dr Olga Mazur oraz mgr Stanisław Rabczuk.

Serdecznie dziękujemy mgr. Rabczukowi za niezwykle wartościowe i i interesujące spotkanie, a także wszystkim Obecnym za udział. Jednocześnie zapraszamy 11 stycznia na zdalne spotkanie z Panem Profesorem Brunonem Hołystem, który przybliży nam tematykę samobójstwa jako problemu społecznego.